D2 и китаристът Дичо заедно с Димитър Кърнев най-накрая разкриха в ефира на Нова телевизия какви са причините, довели до разпадането на групата преди години, пише „България Днес“.
По думите на Дичо с времето той постепенно се е дистанцирал от бандата заради ангажиментите си в киното. В същото време смъртта на бащата на Кърнев – човекът, който е поддържал сплотеността в групата – допълнително е разклатила отношенията между членовете.
„Просто си събрах багажа и си тръгнах“, спомня си певецът за момента на раздялата. След това той подписва договор с други продуценти, което на практика затваря вратата към бившата формация.
Днес обаче двамата отново работят заедно и подготвят нов албум на D2.
