БГ Репортер
РЕПОРТЕР

Вингегор вдигна трофея в Джирото, Милан спечели в Рим

Йонас Вингегор вдигна трофея в 109-ото издание на Джиро д’Италия, което започна с исторически три етапа в България. Цялата обиколка беше 3459 км, като стартира в Несебър.

Вингегор си осигури крайния успех още вчера. 29-годишният състезател на Висма-Лийз-а-байк стана първият датчанин, който печели Обиколката на Италия. Той се присъедини и към отбраната елитна компания от осем състезатели, които са побеждавали и в трите най-големи състезания в Европа – Тур дьо Франс, Джиро д’Италия и Вуелтата. Това са легендите Жак Анкетил, Феличе Джимонди, Еди Меркс, Бернар Ино, Алберто Контадор, Винченцо Нибали и Крис Фрум.

На подиума като втори и трети се качиха Феликс Гал (Декатлон) и Джай Хиндли (Ред Бул Бора).

Иначе последният етап беше спечелен от италианския спринтьор Джонатан Милан от Лидл-Трек. Зад него останаха друг Джовани Леонарди от Тим Полти, и Пол Пеное от Групама.

В последния 21-ви етап на Обиколката на Италия, който започна и завърши в Рим, състезателите започнаха под звуците на италианския химн и завършиха на Императорските форуми във Вечния град. От първа позиция стартираха всички лидери – Йонас Вингегор в генералното класиране, италианецът Джулио Чиконе при катерачите, французинът Пол Мание, който има най-много точки за активност, и португалецът Афонсо Еулалио като най-добър млад състезател. Те получиха и крайните си фланелки и трофеи след края на етапа.

При отборите спечели Висма-Лийз а байк. Колоездачите традиционно пиха по чаша просеко , като състезателите му пресякоха заедно триумфално финалната линия, вдигайки ръцете на Вингегор.

Подобни

9 ползи от портокала, които го превръщат в истински витаминозен източник

admin

Повечето кучета имат ДНК от вълци, дори миниатюрните чихуахуа

admin

Хормоните на щастието или как тялото ни създава добро настроение

admin