БГ Репортер
СТОЛИЧНО

Сирийският каналджия от катастрофата с мигрантите навръх 24 май наглее в съда

19-годишният сириец Мохамад Касим Албаркус, който навръх 24 май катастрофира след бясна гонка с полицаи в подлеза на бул. „Никола Петков“ бе конвоиран днес до залата на Районния съд в Бургас, предава Флагман бг.

Прокуратурата го иска за постоянно в ареста. Повдигнато му е обвинение, по което го грози от 2 до 10 години затвор. Той е създал предпоставки за летален край, след като не е спрял на подаден полицейски сигнал, карал е с бясна скорост от Бургас, катастрофирал е, по чудо е излязъл и е оставил тримата мигранти потрошени в колата си, изтъкна държавното обвинение.

Сирецът е успял да стигне до жп гарата на Бургас, да се качи на влак и да пристигне в Пловдив. Късно вечерта на 24 май той бе задържан, след което екстортиран до Бургас.

 

Самият Мохамад Касим Албаркус бе лаконичен. Обяви, че съжалява за случилото се, извини се за стореното и изтъкна, че от три години бил в България, но нямал противообществени прояви – бил си съвестен гражданин с документи за временно пребиванане.

 

В крайна сметка Районен съд – Бургас постанови мярка за неотклонение „задържане под сттража“ на сирийския гражданин, обвинен в противозаконно подпомагане на марокански граждани да пребивават и преминават през българска територия.

Подобни

Димчев: Всички, които гласуват, протестират, съучастват на Гела и Мирчев, са овце

admin

Дойде и най-черната вест след инцидента с трамвай в София

admin

Breaking: „Кобра“ удари люлинските лихвари Кожата, Пифа и Брадата, финансирали протестите с пари на Черепа и Цветан Василев

admin