БГ Репортер
СТОЛИЧНО

Опасна игра в София: Деца се разхождат по мост на метрото (ВИДЕО)

Шокиращо видео, разпространено в социалните мрежи, показва как група деца са се качили върху моста на метрото при метростанция „Мусагеница“ в столичния квартал „Младост 1“, пише „Телеграф“.

На кадрите ясно се вижда как младежите се разхождат по опасно високото съоръжение и хвърлят предмети отгоре.

Случаят предизвика буря от реакции във Facebook групата „Забелязано в София“. Хората са възмутени от безразсъдното поведение на тийнейджърите и предупреждават, че подобна „игра“ може да завърши фатално.

Мостът е в ремонт
Съоръжението в момента е в ремонт и е ключова връзка между районите „Младост“ и „Студентски“. То е част и от трасето на метрото по линиите М1 и М4. Заради ремонтните дейности пешеходното преминаване по северната страна на моста – откъм кв. „Мусагеница“, е ограничено.

Вълна от възмущение в мрежата
Не е първият подобен случай
Според хора от квартала това далеч не е изолиран инцидент. През последните месеци все повече тийнейджъри търсят адреналин, катерейки се по високи сгради и съоръжения, за да снимат клипове и. Припомняме, че през април група младежи също решиха да разнообразят деня си по опасен начин, като се качат на покрива на блок 10 в ж.к. „Зона Б – 5“.

 

Очевидци са заснели момчетата да стоят на самия ръб на покривната конструкция на 22-етажната сграда, без никакви предпазни средства.

 

 

Подобни

Касапница на Джирото край Лясковец! Хвърчат линейки и изнасят хора на носилки

admin

Извънредно: Отстраниха шефа на Софийския затвор, поискал предсрочното освобождаване на Брендо

admin

Щракат белезници и в София: Задържаха трима младежи за видеорекет

admin