БГ Репортер
ВЕСТИ

САЩ нанесоха удари по „Ислямска държава“ в Сирия

А мериканската армия обяви снощи, че е нанесла многобройни удари в Сирия по клетки на обявената за терористична организация „Ислямска държава“, предаде Ройтерс.

„Днешните удари бяха нанесени в цяла Сирия“, се казва в изявление на Централното командване на армията на САЩ (СЕНТКОМ) в социалната платформа „Екс“.

Там се добавя, че нападенията са извършени в ранния следобед по източноамериканско време. ДПА уточнява, че става въпрос за 18:30 ч. централно европейско време (19:30 ч. бълг. вр.)

Според телевизионния канал „Ал Арабия“, цитиран от ТАСС, в атаките са участвали и изтребители на военновъздушните сили на Йордания.

В изявлението не се упоменава дали при ударите има убити, отбелязва Ройтерс. Пентагонът не е пожелал да даде на световната агенция повече подробности, а Държавният департамент на този етап не е отговорил на запитването ѝ по случая.

Атаките са в рамките на операцията, която Вашингтон започна след нападение на 13 декември срещу американски граждани в Сирия, посочва Ройтерс.

При него бяха убити двама военнослужещи от армията на САЩ. Загина и цивилен преводач.

В последните месеци оглавяваната от САЩ коалиция осъществява въздушни удари и наземни акции в Сирия срещу хора, заподозрени като членове на „Ислямска държава“.

Около 1000 американски военнослужещи все още се намират на сирийска територия.

По темата

Подобни

Почина легендарна френска актриса от "Хвани ме, ако можеш"

admin

„Това е повече от Оскар“: Удостоиха Джон Траволта с почетната награда „Златна палма“ в Кан

admin

Грипната вълна в Софийско – заболеваемостта расте

admin