БГ Репортер
РЕПОРТЕР

Леверкузен обърна Лайпциг от 0:1 до 3:1

С голове в края на двете полувреме Байер Леверкузен се наложи с 3:1 над Лайпциг в сблъсъка на върха от 15-ия кръг на Бундеслигата. Байер реализира на два пъти в последните пет минути на първата част и в края на добавеното време на втората, за да запише своята девета победа през сезона. Поражението е първо като домакин за Лайпциг. При това дойде в последния мач за 2025 г.

Освен това Леверкузен задмина Лайпциг на третото място в класирането. И двата отбора имат по 29 точки, но благодарение на гола на Монтрел Кулбрет, с който беше оформен крайният резултат, Байер събра по-добра голова разлика. И двата тима изостават с три точки от втория Борусия Дортмунд и с девет точки от шампиона Байерн, който в неделя гостува на Хайденхайм.

И двата тима имаха куп проблеми с отсъстващи и наказани футболисти. Лайпциг беше без деветима играчи, Байер – без осем. Срещата стартира положително за домакините от Лайпциг, които поведоха в 35-ата минута чрез Шафер Шлагер. До края на полувремето обаче вече беше 1:2. В 40-ата минута Мартен Терие изравни за 1:1, а в 44-тата Патрик Шик вкара за втори път за гостите.

През второто полувреме и двата отбора имаха много шансове за гол, но такъв падна чак в продължението. Тогава Кулбрет се възползва от разредената отбрана на биковете и от близка дистанция вкара за 1:3.

Подобни

Самолетът на победата: Българи пяха и танцуваха с DARA на път към София (На живо)

admin

С аплодисменти и цветя: Посрещнаха зимния ни герой Тервел Замфиров на родна земя

admin

Често боледуване: Кои са витамините и минералите, които най-често ни липсват?

admin